Tanger – Warszawa – Marakesz

Marokański Blog Doroty Zawadzkiej

Tażin, Tagine, Tajin Marokańska Kuchnia – Orientalne Wnętrza

6 April 2010, autor: Dorota

Tajine, Tagine, Tażin

Nowe Tażiny, Tajiny, Taginy dotarły – choć nie obyło się bez przygód… Choćby w warszawskim składzie celnym gdzie urządzono sobie mały konkurs “która paczka padnie pierwsza?” Ta z tazinami wygrala gdyz jej waga okolo 70 kg byla większa od paczki z Lampami, na której to Tażiny (cube 70kg!!!) postawiono… Taka to byla przygoda… Ucierpiały oczywiscie Lampy, Lampiony…

 Marokańskie Wnętrza, Egzotyczne Mieszkanie

Tażiny są tym razem mocarne, bez Szkliwienia. Dzięki Wypaleniu w najwyższych temperaturach są idealne do gotowania na ogniu i w piecu (nie na plycie ceramicznej!). Nie są najpiękniejsze i posiadają znaki ognia – wypalania.

Trzeba je namaczać około 4-5 h, suszyc 1 dzien i używac na SUCHO czyli po umyciu wytrzec do sucha. Jesli na ogniu to WOLNYM. W piecu rowniez sa wspaniale! Moja klientka z Krakowa gotuje w nim niezwykłe dania wstawiając do pieca nawet w temperaturze 250 st.C.

Tażin, Tagine, Tajine, Marokańska Kuchnia, Orientalne Wnętrza

 Warto je mieć w domu. Dla siebie, dla przyjaciół…

Teraz Jestem na Face Book – pogadajmy!

 

Maroko Art

Tagi: , , , ,

Ten wpis został opublikowany dnia 6 April 2010 o godzinie 1:42 pm w kategorii Rękodzieło Maroka. Możesz śledzić komentarze do tego wpisu, korzystając z kanału RSS 2.0. Możesz dodać komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony..

Skomentuj wpis

©  2023 MarokoART.com | Zdjęcia i layout molsar.com | Blog działa dzięki WordPress | Poprzednia wersja strony