Tanger – Warszawa – Marakesz

Marokański Blog Doroty Zawadzkiej

Atlas Wysoki

10 November 2007, autor: Dorota


Wysoki Atlas

Po wielu pięknych, a mimo wszystko ciężkich dniach, spędzonych na poszukiwaniach prezentów – przedmiotów niebanalnych, górskie powietrze pozwoliło nam odpocząć od suków i rzemieślniczych warsztatów Marrakeszu.

Strumienie, wodospady                pict5577.jpg

Właściwie nie odczuwałam zmęczenia fizycznego. Jednak dla nas, ludzi z północy, zgiełk marokańskich uliczek medyny, niekończące sie targi z marszandami dały sie we znaki moim uszom. Jak to dobrze, że dałam sie namówić na ten wypad.

Gory Atlasu

Maciek kontempluje. Góry dodają mu sił i wreszcie czuje sie jak u siebie.

Macial, Atlas Wysoki, Maroko

Lidka nawiązuje rozmowę Marokańczykiem, który z niezwykle śpiewnym akcentem rozmawia z nią po…polsku. Dentysta z Białegostoku! Dacie wiarę…?Niemalze 20 lat spedzil wnaszym kraju. Wrocil aby zalozyc swoja praktyke w Fezie.

Spotkanie

Tymczasem, naładowana górską energią mogę wracać. Myślę o zakupach prezentów dla najbliższych.

Atlas Wysoki

Drobna biżuteria sznurkowego jedwabiu, mydło z ambrą, miętą i migdałami. Pomarańczowy żel pod prysznic… Szal miękkości niewypowiedzianej. Ozdobna klatka dla Nieptaków… uśmiechnij się poetycko. Do zobaczenia niebawem.

Tagi: , , , , ,

Ten wpis został opublikowany dnia 10 November 2007 o godzinie 4:41 pm w kategorii Marrakesz i Atlas. Możesz śledzić komentarze do tego wpisu, korzystając z kanału RSS 2.0. Możesz dodać komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony..

Skomentuj wpis

©  2021 MarokoART.com | Zdjęcia i layout molsar.com | Blog działa dzięki WordPress | Poprzednia wersja strony