Tanger – Warszawa – Marakesz

Marokański Blog Doroty Zawadzkiej

Szpital Dziecięcy na Kopernika… Dobrzy Lekarze-Ludzie

28 November 2010, autor: Dorota

Zima Muminków

“Pewnego szarego poranka na Dolinę Muminków spadł  Pierwszy Śnieg. Padał Miękko i Cicho – w pare godzin wszystko bylo biale. Muminek stał na schodkach przed domem, patrząc, jak dolina okrywa się zimową kołdrą. Dziś wieczorem – myślał sobie – ułożymy się do długiego zimowego snu (..)

Następnie rodzina Muminka i wszyscy jej przyjaciele i znajomi uroczyście i z namaszczeniem zaczęli przygotowywać się do długiej zimy. Mama Muminka nakryła stół na werandzie, lecz każdy dostał na kolację tylko trochę igliwia świerkowego w filiżance.

….

Na dworze padał śnieg – gęsty i puszysty. Pokrył już schody, zwisał ciężko z dachówi parapetów. Wkrótce cały dom Muminków stać się miał krągłą kupką śniegu. Zegary przestały tykać jeden po drugim.

Nadeszła Zima.”

Tagi: ,
Zapisano w kategorii: Berbecie Nasze   Brak komentarzy »

Niebawem Piękne Zdjęcia Jakuba Ciećkiewicza z Podróży do Maroka

17 November 2010, autor: Dorota

Niebawem Piękne Zdjęcia Jakuba Ciećkiewicza z Podróży do Maroka… Teraz chociaż jedno ….

Kuba w Maroku 2010


Jedziemy koniecznie do Pana Rybki w Czwartek po zdrowe Ryby – Pan Rybka jest Ihtiologiem (!)

Podziekować za namiary trzeba Krzysiowi co fajne filmy kręci 🙂

Tagi: , ,
Zapisano w kategorii: Rękodzieło Maroka   Brak komentarzy »

Warszawski Spacerownik …

5 November 2010, autor: Dorota

Praga - Zycie

Na ten weekend mam wiele pomysłów, jak spędzić czas w naszym mieście … moim mieście.

Życie Warszawy od poczęcia 🙂  kołysząc się w brzuchu przy stukocie maminych obcasów na bruku Nowego Światu, Kubusia Puchatka i wreszcie Wareckiej.

Ukochana Warecka …

Mamo! Pamiętasz jak notorycznie zasypiałaś przy czytaniu Kubusia Puchatka i Chatki Puchatka? Słowa w ustach zmęczonej całym dniem mamy rozjeżdżały się i zanikały…

Spacerujmy dalej.

Ordynacka z małymi sklepikami; Na skwerku tuż przy Akademii Muzycznej mijając ul.Okólnik spędzałam z Ukochaną Babcią Jadzią wiele godzin… ciągle brzmią w wyobraźni zlewające się dźwięki fortepianu, trąbki, skrzypiec.

Zaraz za kratami – w dole, już na Powiślu jest Klasztor Szarytek (Tamka 35), tam podglądałam siostry zakonne pracujące w wielkim ogrodzie.

Pamiętam zbieganie po pochyłej drodze prowadzącej do zamkniętej, tajemniczej bramy klasztornej.

Kino Skarpa, kocie łby na Kopernika, Iglo na Nowym Świecie z rurkami z bita śmietaną, Sklep Zoologiczny z mnóstwem ptaków – ostry zapach, Sklep Rzemieślniczy Wyrobu Rękawiczek, Księgarnia i jej zapach farby drukarskiej i papieru. Tam tez stałam zadziwiona kiedy przejeżdżał papamobile, a tłum kłębił się  …

Tamka i “Zlota” Żelazna kaczka.W tamte strony udamy sie w następną Sobotę lub niedzielę – w stronę dzieciństwa mojego Taty – Chłopaka z Powiśla – ul. Górnośląskiej…

Teraz wracamy – Dom Chłopa,Wedel hmmm pamiętam zapach czekolady i ciągłe kolejki – po moje ulubione i nigdy potem nie odzyskane paluszkowe galaretki w pysznej Świerzej czekoladzie! Dziadek Wacek na sznurku spuszczał koszyk z 1-go pietra Wareckiej 4/6, a w nim nieziemskie galaretki ehhhh) Zapachy Dzieciństwa – Pijalnia Czekolady…

Desa na rogu Kubusia Puchatka, do której czasem Babcia wstawiała filiżankę z chińskiej cienkiej porcelany (nie wolno mi było sie nią bawić, przetrwały, nadal są tak kruche i z ryżem).

Frytki w barze, w ostatniej bramie Nowego Swiatu (teraz obok klubokawiarnia, a wczesniej Restauracja Nowy Świat), Rajskie Jabłuszka Na podwórku, w wózkarni etezeta Taty wiecznie po pachy w niej grzebiącego,  w Piwnicy naszej Klatki Moda Polska, Kręciołek na podwórku i Ogromna  dla mnie wtedy huśtawka.

Z dziadkami Mieszkalismy jeszcze wiele lat do momentu otrzymania “gniazdka” w bloku – mieszkania na Warszawskim Ursynowie …

Spacer wspomnieniowym okazał się bardzo wzruszający. Troche może z powodu wczytywania się ostatnio w teksty na stronie Jakuba Ciećkiewicza zobaczcie koniecznie i poczytajcie przede wszystkim!O nim w nastepnym wpisie!

http://www.cieckiewicz.pl/galeria.php?id=84

Tagi: ,
Zapisano w kategorii: Rękodzieło Maroka   1 komentarz »

©  2024 MarokoART.com | Zdjęcia i layout molsar.com | Blog działa dzięki WordPress | Poprzednia wersja strony