Tanger – Warszawa – Marakesz

Marokański Blog Doroty Zawadzkiej

Etno Moda, Marrakesz, Marokańskie Lampiony…Snobujemy się!

22 July 2008, autor: Dorota

 Atlas Wysoki

Młyn wielkiej i małej mody. Teraz, to co niemalże 50 lat temu było wielką rewolucją jest znowu Modne: Hippi – Flower Power! A jak Hippie to i Marrakesz!

tunel czasoprzestrzeni

Myślę, że ETNO jest z nami cały ten czas. Etno Orientalne Szarawary, pumpy, także kolorowe stoliki i lampy – nowa dostawa tuż, tuż – choć czas w Afryce plynie wolno…

Czas w Afryce plynie wolno…

A na sklepowej ladzie pojawiają się Photophory. Te magiczne, marokanskie lampiony tak dlugo czekaly w przytułku… A Wiecie, że będziemy się wokółnich nich przechadzac w Warszawie na Starówce, podczas Jazzowego Lata? Fajnie.

Marokanski Lampion Marokańskie Lampiony, Latarenki…

Także Moda na Marokańskie szaleństwo orientu, upału, egzotycznej przyrody Maroka. Wypady w góry “Rif na Kif”. Warto przeczytać ciekawy, dosadny artykuł Moniki Powalisz zamieszczony w Exklusiv. Jest to streszczenie-relacja z podróży, którą z mężem Kamilem Antosiewiczem odbyli w 2005 r. do Maroka.

Lampy Marokanskie

Moda na Marrakesz, miasto o czerwonych murach. A mury, jak już pisałam, nie są pozbawione ostrego zapachu “historii”… Niemniej jednak budzą ogólny zachwyt nad tradycją arabsko-berberyjskiego budownictwa.

Marrakesz dawniej i dzis

Marrakesz jest położony w głębi lądu, u stóp gór Atlasu Wysokiego. Był stolicą Państwa w Złotym wieku Maroka, podczas panowania Almorawidów (1062 r. n.e.).

Wieczorny Marrakesz.

Wieczorem pracuję najczęściej, bo dziateczki śpią i cisza wokół…

pzdr Dorota

Tagi: , , , , ,
Zapisano w kategorii: Marrakesz i Atlas   Brak komentarzy »

Marokańskie Lampiony, Imbryki, Stoliki, Tuniki… Dobre Pomysły na Prezent.

12 July 2008, autor: Dorota

Marokanski Suk w Sercu Warszawy.

W sercu Warszawy, przy Pl. Zbawiciela na KRAMie jak na suku w Marrakeszu… Maciek utrwalił czas “kupowania prezentów i czegoś dla siebie”…

Upominek w Marokanskiego Wędrownego Sklepu Nomadów.

Kolorowo, targowo, upalnie,  a My z zimnym Cytrynowym Świerzo-Miętowym, herbacianym dzbankiem … pycha!

Marokańska Herbata Miętowa Ogrodowa…

Marokańska Miętowa Herbata w Wersji Bosko Chłodzącej.

Marokańska Herbata Miętowa

Ciekawe pomysly na upominki, marokańskie lampiony, niebanalne ciuchy i przedmioty, ciuszki dla dzieci i zabawki… Te najpiękniejsze to chyba przytulanki ręcznie szyte przez Izę, no i sprowadzane niesamowite kalejdoskopy! Były też czapeczki i ubranka z Omlette Berber…

Marokanski styl

Doskonały powód do spotkania i pogawędzenia. Rady, cenne uwagi! Dziękuję. Zyskałam kilka ważnych informacji i pomysłów dla mojego sklepu.

Pogawedziłysmy przy Herbacie A Ulotek nam Zabraklo! :-) Marokanski Suk w Sercu Warszawy.

Prezentem był ten dzień … choć zaginęła nam jedna z kilku przepastnych toreb – takie piekne rękodzieło… min Mamas & Babas … To nic, uszyjemy i przywieziemy nowe – Lubię to Co robię…!

Lubie to co robie…

Było bombowo, polecałam się na przyszłość jako 100% uczestnik. Na pewno Do Zobaczenia na Nastepnym KRAMIE, pewnie już powakacyjnym.

A w czasie wakacji zapraszamy jeszcze na Jarmark św. Dominika, do którego nasz Wędrujący Sklep & Galeria Nomadów ZAPRASZA! Dokładne informacje co do dni jeszcze podam (raczej bedzie to sierpień, bo jesze duuużo pracy w Lipcu w Warszawie:-).

Kto wie gdzie jestesmy…

pzdr. dora

Tagi: , , ,
Zapisano w kategorii: Rękodzieło Maroka   Brak komentarzy »

©  2024 MarokoART.com | Zdjęcia i layout molsar.com | Blog działa dzięki WordPress | Poprzednia wersja strony